Zlodějky lstivě připravily nakupujícího o peněženku. Zachytily je kamery  Jihlava
  26.11.2015

Dvě zlodějky si v jednom z jihlavských supermarketů políčily na nic netušícího zákazníka. Zatímco jedna z žen ho požádala o pomoc, druhá využila chvíle nepozornosti a z tašky v nákupním vozíku mu vytáhla peněženku. Po ženách nyní pátrá policie.

Pětapadesátiletý zákazník na svůj sobotní nákup v obchodním domě na ulici Romana Havelky asi jen tak nezapomene. Nicnetušícího nakupujícího oslovila jedna ze zlodějek s žádostí o pomoc při výběru zboží z regálu. Pán jí ochotně vyhověl. 

Zatímco jí radil, ztratil z dohledu svoji nákupní tašku uloženou v nákupním vozíku. Toho využila druhá žena, která postávala za jeho zády a čekala na vhodnou příležitost ke krádeži, které hbitě využila. 

„Přišla až k zádům muže, tašku mu rychle prohledala a odcizila z ní peněženku,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Zlodějka i s ukradenou peněženkou rychle zmizela. Její pomocnice ještě s mužem ztratila pár slov, než se vypařila také. 

Jedna žena odlákala pozornost a druhá muže okradla. FOTO: Police ČR

Ztráty peněženky si  ochotný pětapadesátiletý zákazník všiml před jedenáctou hodinou. Tedy asi hodinu poté, co dvě ženy společně do supermarketu vstoupily.

„Policisté z bezpečnostních kamer zjistili, že dvě ženy přišly jen chvilku po sobě do obchodního domu po desáté hodině dopoledne,“ dodala Kroutilová. 

V peněžence měl důvěřivý muž kromě peněz i stravenky, platební kartu, doklady a další drobnosti. Vznikla mu tak škoda skoro dva a půl tisíce korun. Po dvou podezřelých ženách pátrá policie a žádá o pomoc i svědky. 

„Žádáme občany, kteří ženu okrádající muže o jeho peněženku poznají nebo mají informace o tom, kde se v současné době nachází nebo pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Uvítáme také informace k druhé ženě, která byla při krádeži v blízkosti muže a hovořila s ním,“ vyzvala mluvčí policie.


Autor: ) ( redMísto události: Romana Havelky, Jihlava


Nejoblíbenější podniky