Znovu po roce Do práce na kole. Letos jako nový druh Homo cykliensHomo cykliens je tu. Stačí jen usednout za řídítka, opřít se do pedálů a kochat se přírodou. Jinak a zdravěji než z kabiny auta. Zdroj: Ilustrační foto  Jihlava
  29.03.2019

Taky patříte k propagátorům zdravého životního stylu? Vadí vám množství škodlivin z aut v ovzduší? Anebo jen rádi jezdíte na kole? Ať už je to, jak chce, přichází na řadu další ročník oblíbeného projektu Do práce na kole. Letos s označením nového lidské druhu - homo cykliens.

Pokud chcete přispět k lepšímu životnímu prostředí a čistšímu ovzduší ve městech, určitě do toho pojďte. Vlastně jen stačí chtít se hýbat a nechat auto doma. Akce Do práce na kole rozhýbe Česko i během letošního května. Nejvýhodnější startovné je pro vás připraveno jen do 1. dubna.

„Nezáleží na tom, jestli máte horské kolo, silničku nebo třeba skládačku. Jestli jste mladý, nebo starý, kluk, nebo holka. Právě pro studenty a studentky od 13 let je určena výzva Do školy na kole. Ta motivuje k boji proti fenoménu „mamataxi“ a s ním spojeným emisím a nedostatkem pohybu,“ lákala ty nejmenší účastníka Anna Kociánová z pořádajícího spolku Auto*Mat.

Pro registraci do soutěže stačí utvořit dvou až pětičlenný tým. Po celý květen byste pak měli do práce či školy jezdit na kole, koloběžce, bruslích, vozíčku, longboardu. Je možné taky chodit pěšky či běhat.

Symbolem letošního ročníku budou oranžová trika s nápisem Homo cykliens, tedy volně přeloženo jako člověk z doby šlapací. Ten má být tak trochu dalším v pořadí po Homo sapiens sapiens.

„Každý účastník si své cesty může zapisovat ručně do systému Do práce na kole nebo nahrávat přes mobilní aplikace Urban Cyclers, Na kole Prahou, SuperLife nebo Strava,“ doplnila koordinátorka soutěže v Jihlavě Mirka Kostrhounová.

Na Vysočině se v loňském roce zapojilo 178 týmů. Cílem organizátorů je tuto metu minimálně vyrovnat.

Bližší informace o projektu a registraci naleznete na těchto webových stránkách.


Autor: Petr Jindra

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...